Rezervasyon için (0256) 618 25 15 'i arayınız
Yeşil Pasaport'a VİZESİZ turlar

Günübirlik turlar için VİZE GEREKLİDİR !!!

Midilli Turu 2 gece 2015

Yunan Adaları Turları » Midilli Turları » Midilli Turları

Fiyat:100.00
Rezervasyon Talebi

MİDİLLİ TURU 2015

Ayvalık çıkışlı 2 Gece - 3 Gün

1.gün Ayvalık - Midilli

Sabah saat Ayvalık Limanında buluşma, bilet ve pasaport işlemleri sonrasında saat 09:00 da Ayvalık’tan Midilli’ye hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında Midilli’ye varış. Otelinize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Midilli.

Gemilerimizin yanaştığı Mytilene Limanı 19. ve 20. yy 'dan kalma yapılarıyla misafirlerimize ''hoş geldin'' demektedir. Ziraat Bankası binası, bugün pastane olarak kullanılan eski Osmanlı Bankası, Belediye parkı, Valiliğin mermer binası bu tarihi yapılara örnek olarak verilebilir. Adanın başkenti olan 'Midilli' görkemli yapıları, müzeleri, kiliseleri, çeşit çeşit balık ve mezelerin sunulduğu meşhur 'Ouzo' rakısının içildiği meyhaneleri ile Doğu Ege'nin en güzel ve en eski şehirlerindendir.

 

2. Gün Midilli

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman, konaklama Midilli otelinizde

Şehrin en önemli eserlerinden Bizans Kalesi, Akdeniz' in en büyük kalelerinden olup birçok kültürel faaliyete ev sahipliği yapar. Ayrıca, Metropol Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı görülmesi gereken yerlerdir. Adanın en güzel köylerinden Agiasos dağ köyünü, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği çarşısını, Meryem Ana Kilisesi ve Etnografya Müzesini bizimle keşfedebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalma lüks Sarlıca Palas' ta fotoğraf çekebilir, yoğurdu ile ünlü Mandamados' u, Baş Melek Taksiarhis manastır ve kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Kuzeyde Molivos Beldesi, büyüleyici Molivos Kalesi ve arnavut kaldırımlı sokakları ile görülmeye değerdir. Molivos, Akdeniz' in en iyi korunmuş ortaçağ kasabalarından biridir, şirin limanı, eski taş evleri, Osmanlı' dan kalma çeşmeleri ve konakları ile ilgi çekmektedir. Belediye Binasında bulunan kütüphane, Arkeoloji koleksiyonu, Belediye Galerisi ve kiliseler ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Adanın önemli turistik yerlerinden Petra Sahilleri ve kumsalları, en iyi deniz mahsullerinin çıkartıldığı, ticaret ve kültürel etkinliklerin yapıldığı tatil yeri Kaloni körfezi, şirin bir kasaba olan Sigri' deki Fosilleşmiş Orman Müzesi, Bizans kalıntıları, ilk Osmanlı yerleşimi 'Arisvi Köyü' güzellikleriyle misafirlerini cezbeden diğer yerlerdir.

 

2.gün Midilli – Ayvalık

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası serbest zaman. Akşamüstü saat 18:30 da limanda olunuz. Saat 19:00 feribotu ile Ayvalık’a hareket ve saat 20:30’da varış. Estamos Travel hizmetleri sonu.

Kuzeye doğru çıkarken karşınıza ilk önce dev bir kaya ve zirvesine yerleşmiş, 114 basamaklı Panaya Glikofilusa kilisesi çıkacaktır. Hem Petra hem Anakso sahilleri uzun kumsalları ile adanın en çok turist çeken bölgelerinden biridir. Petra sahillerini geride bırakarak ilerlerken ortaçağdan kalma özgün mimarisi ile adanın sembolü haline gelen turistik safiye beldesi Molivos, antik Mithimna ‘yı günümüze kadar gururla taşıyan mağrur kalesi ile sizleri selamlar. Molivos sahilinde eskinin zeytinyağı fabrikası günümüzün restore edilmiş butik oteli, köy merkezinde yazar Argiris Eftaliotis’in evi ve modern konferans salonu ziyaret edilebilir.3 km ilerde şifalı su kaynakları ve cazip sahili ile Eftalu sizi beklemektedir. Aynı güzergâhta Lepetemnos tepesine oyulmuş muhteşem manzaralı Vafios köyü de açık denizi seyreyler. Biraz daha ilerde ünlü yazar Stratis Mirivilis ‘in evinin de bulunduğu Skamnia köyü ve 3 km. aşağısında Skala Skamnia sahili, Panaya Gorgona kilisesi ve muhteşem günbatımı ile karakteristik bir balıkçı köyüdür. Kuzeyde Lafiona, Skoutaro ‘da şirin köy Stipsi ve güzel Çonya ( Tsonia ) limanı ile kapı köyleri de görülmeye değer.

 

Grup indirimlerimizi lütfen sorunuz …

 

 

DÂHİL OLAN HİZMETLER

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Ayvalık - Midilli - Ayvalık feribot bilet

* Vize

* 2 gece seçilen otelde konaklama

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

* 2 sabah kahvaltısı

* Öğle ve akşam yemekleri

* Liman vergileri

* Rehberlik

* TURSAB zorunlu paket sigortası

* Liman-otel-liman transferi

 

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

3* LESVION HOTEL - Merkez

Nisan - Ekim

Mayıs - Haziran

Temmuz – Ağustos- Eylül

2 kişilik odada kişi başı

100€

104€

110€

3 kişilik odada kişi başı

92€

94€

95€

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

4* BLUE SEA HOTEL -  Merkez

Nisan - 15 Haziran

16 Eylül – 30 Aralık

16 Haziran – 15 Eylül

2 kişilik odada kişi başı

112€

126€

3 kişilik odada kişi başı

104€

110€

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

4* THEOFILOS PARADISE BOUTIQUE HOTEL - Merkez

Nisan – Mayıs – Ekim

1 – 13 Haziran

15 – 30 Eylül

14 Haziran – 14 Eylül

2 kişilik odada kişi başı

120€

126€

140€

3 kişilik odada kişi başı

108€

112€

122€

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

4* PYRGOS OF MYTILINE HOTEL - Merkez

Nisan ve Ekim

1 – 31 Mayıs

1 Haziran – 14 Temmuz

1 – 30 Eylül

15 Temmuz –

31 Ağustos

2 kişilik standart odada kişi başı

106€

116€

125€

135€

3 kişilik standart odada kişi başı

102€

108€

114€

122€

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

ELYSION BUTİK HOTEL  - Neapoli

Nisan – 9 Mayıs

ve 15 – 30 Ekim

10 Mayıs  - 9 Temmuz

11 Eylül – 15 Ekim

10 Temmuz –10 Eylül

2 kişilik odada kişi başı

114€

124€

144€

3 kişilik odada kişi başı

99€

104€

119€

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

SUNRISE RESORT HOTEL  - Molivos

29 Nisan –  9 Haziran

16 Eylül – 31 Ekim

10 Haziran – 7 Temmuz

19 Ağustos – 15 Eylül

8 Temmuz –

18 Ağustos

2 kişilik odada kişi başı

100€

112€

130€

3 kişilik odada kişi başı

96€

106€

122€

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

4* HELIOTROPE HOTEL - Vareia

Nisan - Mayıs- Haziran

8 Eylül – 31 Ekim

1 Temmuz – 7 Eylül

2 kişilik odada kişi başı

114€

120€

3 kişilik odada kişi başı

104€

109€

 

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.

*Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır. Fiyatlarımız NAKİT ÖDEME için geçerlidir.

2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.

 

 

 

 

Rezervasyon iptal şartları:

TURYOL FERİBOT Değişiklik ve İade Şartları
Yolcunun bilet tarihinde değişiklik talep etmesi durumunda;
 

ALINMIŞ TÜM BİLETLERDE İPTAL VEYA İADE YAPILAMAZ. YALNIZCA, TARİH-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.

TÜM BİLETLERDE SEFER SAATİNE 48 SAAT SÜRE KALANA KADAR TARİH-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.

TÜM BİLET TÜRLERİ İÇİN, GEMİ KALKIŞ SAATİNE 48 SAATTEN AZ SÜRE KALDIĞINDA, TARİH DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ YAPILAMAZ.