Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Ayvalık`tan Midilli Adası`na feribot seferleri 

AYVALIK - MİDİLLİ ADASI FERİBOT BİLETİ

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Fiyat
  • Detaylar
Fiyatlar
İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

2021 Ayvalık - Midilli Feribot Sefer Tarihleri:
Gün ve saatleri tarihlere bağlı olarak değişebiliir, rezervasyon sırasında lütfen teyd ediniz 

Feribotumuz Ayvalık merkezde bulunan Belediye Limanı`ndan hareket etmektedir.
Limana geldiğinizde check-in işlemi sırasında Estamos Travel tarafından verilen seyahat belgesini (voucher) yetkili arkadaşlarımıza göstermeniz ve gemiye geçiş kartlarınızı almanız gerekmektedir. Bu kartlarınız olmadan pasaport kontrolünden geçip gemiye binmeniz mümkün değildir

- Feribot Sefer günlerinde ve saatlerinde değişiklik olabilir. Rezervasyon sırasında lütfen teyit etmenizi rica ederiz
- Rezervasyon için yolculara ait tüm pasaport detaylarının ( isim , soyisim , doğum tarihi , pasaport numarası , milliyeti ve cinsiyeti ) eksiksiz tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir .
- Pasaportunda KKTC giriş damgası olan yolcular Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır. Bu konuda ki sorumluluk yolculara ait olup bilet kesilmeden kontrol edilmesi önemle rica olunur.
- Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir. Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Bu konuda ki sorumluluk yolculara ait olup kontrol edilmesi önemle rica olunur.

Pandemi Seyahat Kuralları

·         İki (2) doz aşısı olan yolcuların son doz aşıdan itibaren geçerlilik süresi  7 ay,

·         Hastalık sertifikası (Recovery) olan yolcuların sertifika geçerlilik süresi 3 ay.

Yunanistan yetkilileri eğer ihtiyaç duyarsa yolcuları PCR veya Hızlı Antijen Testi (Rapid Test) kontrolüne tabi tutabilecektir.Detaylar

Fiyatta Dahil olan hizmetler :
Türk Liman vergileri 
Feribot Bileti

Fiyatta Dahil olmayan hizmetler :
Yurtdışı çıkış harcı
Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası
Vize ücreti ve takibi
PCR veya Antijen Testi ücreti

1.Biletler şahsa ait olup başkasına devredilemez.
2.Yolcu feribot içi nizama ve kaptan talimatlarına uymayı kabul eder.
3.Açık tarihli biletler kesildiği yıl içerisinde geçerlidir.
4.Yolcuların gemi hareket saatinden en geç 1 saat önce limanda check-in işlemleri ve pasaport kontrolü için hazır bulunması gerekmektedir.
5.İşletme sefer programında her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.
6.Altı ay veya daha ileri dönemde hamile bayanların, kendi güvenlikleri sebebiyle feribotlarımızda seyahat etmelerine izin verilmez.
7.Yolculuğun iptali ve ücret iade şartları;
a.Rezervasyon sırasında bilet iptal şartları tarafınıza bilgi verilecektir.
b.Yetkili makamlarca feribota binilmesine izin verilmeyen veya vize işlemlerinden dolayı seyahat edemeyen yolcuya navlun iadesi yapılmaz.
8.Firmamız feribotlarda belirli bir oturma yerini tahsis etmeyi taahhüt etmez ve yolcu boş olan koltuklara oturma yerini kabul eder.
9.Yolcu taşıyıcının uyguladığı tüm güvenlik tedbirlerine ve kontrollerine uymak zorundadır.

AYVALIK - MİDİLLİ FERİBOTU ARAÇ ÜCRETLERİ - LÜTFEN SORUNUZ
 

Yolcu ve Araç Taşıma Kuralları
Genel Şartlar
Bu yolculukta taşıyanın yapacağı yolcu ve bagaj ulaştırması, Türk Ticaret Kanunu`nun Deniz Ticaretine hükmeden kurallarına, 1974 Atina Konvansiyonunca saptanmış kurallara ve aşağıda belirtilen standart form ve kurallarına bağlıdır. Sözü geçen kural ve koşullar Taşıyanın sorumluluğunu düzenler ve birçok hallerde sınırlandırır.
Bilet
Bilet yolcuya, yalnızca üzerinde yazılı sefer için iniş biniş hakkı sağlar. Yolcu tarafından vaktinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bir başka sefer için de olsa biniş hakkı sağlamaz. Biletin üzerinde yer alan bilgilerin doğruluğu, bilet satın alındığında kabul edilmiş sayılır. Sonradan yapılacak itirazlar geçersizdir. Bileti ibraz eden şahsın, Bilette "Yolcu İsmi" hanesindeki şahıs olduğunu ispat edememesi durumunda Taşıyan böyle bir bilete el koyma, yolcuyu gemiye kabul etmeme hakkını saklı tutar. Biletini kaybedenler, yeni bir bilet almak zorundadırlar.
Gemiye Biniş İşlemler
Yolcu, kendisi adına düzenlenmiş bileti ile; gerekli formalitelerin, biniş ve hareket usullerinin tamamlanmasına imkân verecek şekilde, geminin hareket saatinden en az bir saat önce, taşıyanın biniş işlemlerini başlattığı yere gelecektir. Yolcu, Taşıyanın biniş işlemlerini başlattığı yere veya biniş kapısına zamanında gelmezse veya yolculuk için gerekli belgeye sahip değilse veya yolculuğa hazır değilse, Taşıyan, Yolcu için ayırdığı yeri iptal eder ve seferi geciktirmez. Taşıyan, Yolcunun bu maddenin koşullarına uymamasından doğacak gider ve zararından sorumlu olmaz.
Bagaj
Aksi kararlaştırılmış olmadıkça yolcu, taşıma mukavelesi gereğince gemiye getirebileceği bagaj için taşıma ücretinden başka bir ücret vermeye mecbur değildir. Yolcu, seyahat süresince gemide yanında sadece bir valiz ya da el çantası bulundurabilir. Bunun dışındaki bagaj ilgili gemi personeli tarafından kayıt altına alınacak ve emniyetli bir yerde muhafaza edilecektir. Yolcu kayıtlı bagajı içinde kırılabilir ve bozulabilir maddeler, para, mücevher, değerli madenler, gümüş eşya, senetler veya diğer ticari değerli kağıtlar, pasaport ve diğer hüviyet belgeleri veya örneklerini bulunduramaz. Bu maddede sayılanların Bagaj içinde bulundurulmasından doğacak zarardan taşıyan sorumlu tutulamaz. Bagaj kayıplarını Taşıyandan talep edemez. Uluslar arası kurallar gereği; Bagaj olarak kabul edilmeyen maddeler için "Taşımanın Reddi" hakkını taşıyan uhdesinde bulundurur. Taşıyan reddi ile alakalı olarak müşterinin tazmin hükümleri geçersizdir.
Evcil Hayvan
Geçerli aşı ve sağlık sertifikasına haiz olan kedi ve köpek kafesleri ve yiyecekleri ile birlikte, Taşıyanın kurallarına tabi olarak seyahat süresince sadece gemi güvertesinde yer alan evcil hayvan barınaklarında bulunmak kaydıyla taşınabilirler. Hayvan taşımasının kabulü, Yolcunun bu hayvana ilişkin tüm sorumluluğu yüklenmesine bağlıdır. Evcil hayvanın ölümünden, hastalanmasından, gecikmesinden veya kaybından veya yaralanmasından veya bu sebeple ortaya çıkabilecek masraf ve sair zararlardan Taşıyan sorumlu olmayacaktır. Evcil hayvanların her türlü yiyecek ve içecek ihtiyaçlarından da sahipleri sorumludur.
Sefer Tarifeleri ve Sefer İptalleri
Taşıyan, ilan ettiği ve iptalini duyurmadığı tarifeli seferlerini yerine getirmekle yükümlüdür ve Yolcu ve Bagajı makul sürede taşımak için gerekli gayreti göstermeyi üstlenir. Taşıyan, (hava koşulları ve deniz durumu, liman tesislerinin devre dışı kalması, idarenin sefer engellemesi, grev v.b.) olağanüstü ve mücbir durumlarda sözleşmeden geri çekilme, seyrüsefer tarifelerini değiştirme, yola devam etme veya taşımaya ara verme haklarını saklı tutar. Olağanüstü ve mücbir sebepler neticesinde zorunlu olarak sefer iptal edilirse, ödedikleri tutar bilet sahiplerine 30 gün içinde iade edilir.
Taşımanın Reddi
Taşıyan; güvenlik nedenleriyle veya takdir yetkisini kullanarak aşağıdaki ve benzeri hallerde Yolcu ve Bagaj taşımayı reddedebilir. Yolcu; diğer kişilere veya mallara herhangi bir risk veya tehlike arz ediyorsa, taşıyanın talimatlarına uymuyorsa, güvenlik kontrolünü reddetmişse veya yürürlükteki yasaları veya taşıyıcının ücret tarifelerini veya kurallarını ihlal ederek bilet temin etmiş olan herhangi bir kişiyi taşıyıcı, taşımayı reddetme hakkını saklı tutar. Denizde tehlikeli yüklerin taşınması ile ilgili uluslararası "IMDG Code" sözleşmesi kapsamında bulunan her türlü yanıcı, patlayıcı ve radyoaktif v.s yüklerin taşınması kesinlikle yasaktır. Tehlikeli yük kapsamına giren maddelerin, avcılık ve spor amaçları dışında kullanılan ateşli silahların ve mühimmatın, kırılabilir veya bozulabilir nitelikleri haiz olan veya ağırlığı, boyutu bakımından Taşıyanın görüşüne göre taşıma için uygun olmayan nitelikteki maddelerin taşınması yasaktır.
Taşımanın Sınırlandırılması
16 yaşından küçük çocuklar ancak bir refakatçi eşliğinde seyahat edebilirler. Taşıyan kurallarına göre, refakatsiz çocukların, yardıma muhtaç Yolcuların, hamile kadınların veya hastalıklı kişilerin, taşıma için kabulü ancak Taşıyan ile önceden yapılacak mutabakat ve düzenlemelere tabi olabilir. Seyahat sırasında böyle bir Yolcunun sıhhi durumunun bozulması nedeni ile Taşıyana herhangi bir sorumluluk yüklenemez.


Değişiklik ve İade
Yolcunun bilet tarihinde değişiklik talep etmesi durumunda;
ALINMIŞ TÜM BİLETLERDE İPTAL VEYA İADE YAPILAMAZ. YALNIZCA, TARİH-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.
TÜM BİLETLERDE SEFER SAATİNE 48 SAAT SÜRE KALANA KADAR TARİH-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.
TÜM BİLET TÜRLERİ İÇİN, GEMİ KALKIŞ SAATİNE 48 SAATTEN AZ SÜRE KALDIĞINDA, TARİH DEĞİŞİKLİĞİ VEYA AÇIĞA ALMA İŞLEMİ YAPILAMAZ.

Yolculuk Sırasında Geminin Tamiri
Yolculuk sırasında geminin tamiri gerekli olursa; Taşıyan, yolcunun tamirin bitmesini beklesin veya beklemesin yolcu ücretini tam ve eksiksiz şekilde yolcuya geri öder. Gemi arızası ile ilgili olarak yolcu uğrayabileceği zararlardan Taşıyanı sorumlu tutamaz.
Feragat ve Değişiklik
Gemilerimizde seyahat etmek üzere bilet almış her yolcu yukarıdaki hükümlerin hepsini aynen kabul etmiş sayılır. Taşıyan önceden haber vermeksizin ücret, tarifeler ve sefer günlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sözleşmenin belirli hükümlerinin geçersiz sayılması halinde, kalan hükümlerin hiçbiri geçerliliğini yitirmez. Taşıyanın hiçbir acentesi, personeli veya temsilcisi bu sözleşmenin hükümlerini değiştirmeye veya iptal etmeye yetkili kılınmamıştır.
Vize, Pasaport ve Gümrük Mevzuatı
Ulaşımın sağlanabilmesi için yolcular, yürürlükte bulunan şart ve mevzuata uymak mecburiyetindedirler.