Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Bodrum çıkışlı feribot ile Kos - Kalymnos - Leros - Patmos Adası Turu

4 gece - 5 gün
Kuzey 12 Adaları Turu Yunan Adaları içinde muhteşem kıyıları ile en güzel tur rotalarından biri

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

Kuzey 12 Adalar Turu 2020

Bodrum çıkışlı Kos – Kalymnos- Leros- Patmos Adası

4 gece - 5 gün 

A 1.Gün

Sabah saat 08:00’de Bodrum Limanında, pasaport ve gümrük işlemleri ardından  09:15’de Kos Adası`na hareket. Saat 09:35  Kos’a varışınızın ardından otelinize yerleşme. Geceleme Kos otelinizde.

Tarihi kalıntılar bu modern tatil merkezi ile iç içe geçmiştir. Palmiye ve çam ağaçlarıyla süslü yasemin kokulu caddelerinde kafeler ve turistlik bir çok dükkanın dışında Antik Roma Agorası, antik tapınak ve bir bazilikasıyla harabeler adaya gelen turistlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır.2400 yıl önce gölgesinde Hipokrat’ın öğrencilerine ders anlattığına inanılan Hipokrat Ağacı da Kos Adasının karakteristik bir yerini teşkil eder.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısından sonra limanda olunuz ve saat 11:30 feribotu ile Kalymnos’a hareket ve 12:05 civarında Kalymnos Adası`na varış. Otelinize yerleşme, geceleme Kalymnos’ta.

Bodrum yarımadasının 26 kilometre batısında yer alan Kalimnos Adası, Kos adasının 12 kilometre kuzeyinde, Leros adasının ise 2 kilometre güneyinde yer alıyor. 14.500 kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapan bu bu sevimli ve sakin Yunan adası sünger avcılığı ve meşhur kaya tırmanışı rotaları ile ünlenmiştir. Kalimnos Adası’nın merkezi olan Pothia, dar sokaklarını süsleyen beyaz badanalı, mavi panjurlu ve kapılı evleri ile Yunan adasında olduğunuzu size fazlasıyla hissettiriyor. Yarımay şeklindeki etrafı kıraç, çıplak dağlarla çevrili olan Pothia’da limanı boydan boya çevreleyen sahil yolu cafe ve restoranlarla dolu. Birbirinden güzel yat ve teknelerin demirlendiği bu liman bölgesi oldukça hareketlidir.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısından sonra limanda olunuz ve saat 11.40 feribotu ile Leros’a hareket ve  12:25 civarında Leros Adası`na varış. Otelinize yerleşme, geceleme Leros’ta.

Kıyı şeridi boyunca küçük koylar ve plajlar yüzme için idealdir,  Alinda, Xerokambos ve Pandeli deki koylar, ayrıca dikkat  çekicidir.Adanın en keyifli plajı Pantelli Beach. Sahilde güzel kafeler, nezih bir kumsal, masmavi deniz, rengarenk balıkçı tekneleri, koyda şık tekneler harika bir manzara yaratmaktadır. Adanın merkezi olan  dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri eşliğinde Platonos’u gezebilirsiniz. Platanos’tan 300 basamak çıkarak Leros Kalesini görebilirsiniz. Kiralayacağınız bir motosikletle veya yaya olarak adayı keşfe çıkabilirsiniz. Kaleyi gündüz ve akşam olarak ayrı ayrı görmenizi tavsiye ederiz. Partheni, Gourna, Blefoutis, Agios İsidoros`a mutlaka gitmelisiniz. Özellikle Agios İsidoros`ta denizin ortasında ki kilise ilgi çekmektedir.  İnce uzun beton bir yoldan, dalgalar eşliğinde kiliseye ulaşmaktasınız.

D 4.Gün

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Saat 12:00’de limanda olunuz. Saat 12:30 feribotu ile hareket ve saat 13:20 civarında Patmos Adası`na varış. Otelinize yerleşme, geceleme Patmos’ta.

Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir adadır Patmos. Yeni Ahit`te bahsi geçen ada, efsaneye göre İsa`nın Aziz Yuhanna`ya göründüğü mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Hristiyanlarca kutsal sayılır ve bir hac merkezi özelliği taşır. 

Adada Aziz Yuhanna`ya adanmış manastır ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Ageia Ioannes Manastır`ı ziyaret edebileciğiniz kutsal yerlerden sadece biri. Manastırın bulunduğu Chora; yüksek tepeye kurulu, daracık sokaklara sahip tarihi bir yerleşim yeri. Deniz ürünlerinin ön plana çıktığı restaurantlara ve cafelere ev sahipliği yapıyor. Gece hayatı nüfus azlığına bağlı olarak oldukça durgun. Adanın merkezi olan Skala`da hediye ve hatıra için alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkan bulabilirsiniz.

E 5.Gün

Sabah kahvaltısının ardından Patmos’dan  Kos ‘a hareket edecek feribot için 45 dk öncesinde limanda olmanız gerekmektedir. Patmos’dan hareket saati 11:00 ve saat 13:20’de Kos a varış.

F 5.Gün

Saat 18:00’deki Kos –Bodrum dönüş Katamaranına  kadar serbest zaman . Gümrük ve pasaport işlemleri için saat 17:00 de Kos  limanında olunuz . 18:00’da Bodrum’a hareket ve 18:20’de Bodrum’a varış. Estamos Travel hizmetlerinin sonu.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. 
Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve 
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Bodrum-Kos –Bodrum Hızlı Katamaran bileti
* Kos- Kalymnos-Leros-Patmos-Kos arası feribot biletleri ( ekonomi tip )
* 1 gece Leros’ta seçilen otelde konaklama
* 1 gece Kalymnos’ta seçilen otelde konaklama
* 1 gece Patmos’ta seçilen otelde konaklama
* 1 Gece Kos’ta seçilen otelde konaklama
* 4 sabah kahvaltısı
* TURSAB Zorunlu paket sigortası

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize ve * Yurtdışı çıkış harcı
* Öğle, Akşam yemekleri
* Rehberlik
* Transferler
* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 3 Euro Sürprim

PROGRAMA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişi başı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.
2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.
Kredi kartlarına taksit imkanı