Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Bodrum çıkışlı feribot ile Patmos 1 gece ve Simi 2 gece  
Perşembe gidiş - Pazar dönüş

Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir adadır Patmos. Yeni Ahit’te bahsi geçen ada, efsaneye ore İsa’nın Aziz Yuhanna’ya göründüğü mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Hristiyanlarca kutsal sayılır ve bir hac merkezi özelliği taşır. 

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

Patmos 1 Gece - Simi 2 gece Turu 2020
Bodrum çıkışlı Patmos ve Simi Adası 3 gece 4 gün

Perşembe gidiş - Pazar dönüş

A 1.Gün

Sabah saat 08:00’de Bodrum Limanında, pasaport ve gümrük işlemleri ardından 09:00’da Patmos Adası’na hareket. Saat 11:00’de  Patmos’a varışınızın ardından otelinize yerleşme. Geceleme otelinizde.

Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir adadır Patmos. Yeni Ahit’te bahsi geçen ada, efsaneye ore İsa’nın Aziz Yuhanna’ya göründüğü mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Hristiyanlarca kutsal sayılır ve bir hac merkezi özelliği taşır. 

Adada Aziz Yuhanna’ya adanmış manastır ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Ageia Ioannes Manastır’I ziyaret edebileciğiniz kutsal yerlerden sadece biri. Manastırın bulunduğu Chora; yüksek tepeye kurulu, daracık sokaklara sahip tarihi bir yerleşim yeri. Deniz ürünlerinin ön plana çıktığı restaurantlara ve cafelere ev sahipliği yapıyor. Gece hayatı nüfus azlığına bağlı olarak oldukça durgun.

Adanın merkezi olan Skala’da hediye ve hatıra için alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkan bulabilirsiniz.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısından sonra saat 12:30’da Patmos limanda olunuz ve saat 13:30’da Simi Adasına hareket ve 17:30’da varış. Otelinize yerleşme ve geceleme Simi ‘de.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Geceleme Simi ‘de.

Symi adası Yunan Adaları içinde en romantik olanlarındandır. Osmanlı döneminde Sömbeki adını almıştır. Adada inzivaya çekilen keşişlerin manastırlarının bulunduğu küçük koylar, vadilerde zeytinlikler, ayrıca bir çok taverna bulunmaktadır. Birbirinden güzel plajları bulunan Symi adasında dar patikalar sizleri tarihin derinliklerine götürmektedir. Bütün adalarda olduğu gibi Simi`de de `taksi tekneler` bulunmaktadır. Pedi plajından taksi teknelerle Agios Nikolaos kumsalına ulaşmak mümkün. `Kutsal deniz` anlamına gelen `Agia Marina` da yine keyifli plajlardan biridir.

Simi`nin en çok görülmek istenen yeri Panormiti`de bulunan Moni Taksiharki Mikhail kilisesi Yunanlı denizcilerin hac yeridir.

D 4.Gün

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Saat 16:30’da limanda olunuz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından 17:30 Bodrum feribotu ile hareket ve 19:30 da Bodrum’a varış.

Fiyatlar

Otel için fiyatlar

İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Diğer Otel seçeneklerimizi lütfen sorunuz...

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

 

Detaylar

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Bodrum-Patmos feribot bileti tek yön
* Patmos –Symi feribot bileti tek yön
* Symi - Bodrum feribot bileti
* 1 gece Patmos’ta seçilen otelde konaklama
* 2 gece Symi’de seçilen otelde konaklama
* 3 sabah kahvaltısı
* Liman vergileri
* TURSAB Zorunlu paket sigortası

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize
* Öğle ve akşam yemekleri
* Rehberlik
* Yurtdışı çıkış harcı 
* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 4 Euro Sürprim
* Liman-otel-liman transferi

PROGRAMA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişi başı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.
2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.
Kredi kartlarına taksit imkanı