Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Çeşme çıkışlı feribot ile Sakız 1 gece Midilli 2 gece
Perşembe gidiş - Pazar Dönüş

Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyünün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır.

Şehrin en önemli eserlerinden Bizans Kalesi, Akdeniz` in en büyük kalelerinden olup birçok kültürel faaliyete ev sahipliği yapar. Ayrıca, Metropol Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı görülmesi gereken yerlerdir.

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

ÇEŞME Çıkışlı SAKIZ – MİDİLLİ TURU 2020
Çeşme çıkışlı feribot ile Sakız 1 gece - Midilli 2 gece Turu
Perşembe gidiş Pazar Dönüş

A 1.Gün

Sabah  09:00 ‘da Çeşme Limanı’nda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Sakız Adası`na hareket. Yaklaşık 45 dakikalık bir  yolculuk sonrasında Sakız Limanı’na varış, limanda gümrük işlemleri sonrasında otelinize yerleşme. Geceleme Sakız otelinizde.

Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyün ün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır. Bu köyler korsanların korkusu sebebi ile kale gibi insa edilmiş olup Ortaçağ mimarisini çağlar boyunca taşımışlardır ve ziyaretçiler kendilerini o çağlarda hissetmektedirler. Pyrgi ayrıca evlerinin dış duvarlarında bulunan siyah-beyaz geometrik desenlerle meşhurdur. "xysta" (evleri boyama tarzlarına verlen isim) ziyaretçileri büyülemektedir. Dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmeyen damla sakızın 1001 ürünü çarşılarda satılmaktadır. Alışveriş yapmasınız da gezmek çok keyifli.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Saat 16:25 de hareket edecek olan Sakız – Midilli feribotu için saat 15:45 ‘de limanda olunuz. Saat 16:25’de Midilli’ye hareket ve saat 19:20’de  Midilli Limanı’na varış, limanda gümrük işlemleri sonrasında otelinize yerleşme. Geceleme Midilli otelinizde.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman, konaklama Midilli otelinizde

Şehrin en önemli eserlerinden Bizans Kalesi, Akdeniz` in en büyük kalelerinden olup birçok kültürel faaliyete ev sahipliği yapar. Ayrıca, Metropol Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı görülmesi gereken yerlerdir. Adanın en güzel köylerinden Agiasos dağ köyünü, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği çarşısını, Meryem Ana Kilisesi ve Etnografya Müzesini bizimle keşfedebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalma lüks Sarlıca Palas` ta fotoğraf çekebilir, yoğurdu ile ünlü Mandamados` u, Baş Melek Taksiarhis manastır ve kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Kuzeyde Molivos Beldesi, büyüleyici Molivos Kalesi ve arnavut kaldırımlı sokakları ile görülmeye değerdir. Molivos, Akdeniz` in en iyi korunmuş ortaçağ kasabalarından biridir, şirin limanı, eski taş evleri, Osmanlı` dan kalma çeşmeleri ve konakları ile ilgi çekmektedir. Belediye Binasında bulunan kütüphane, Arkeoloji koleksiyonu, Belediye Galerisi ve kiliseler ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. Adanın önemli turistik yerlerinden Petra Sahilleri ve kumsalları, en iyi deniz mahsullerinin çıkartıldığı, ticaret ve kültürel etkinliklerin yapıldığı tatil yeri Kaloni körfezi, şirin bir kasaba olan Sigri` deki Fosilleşmiş Orman Müzesi, Bizans kalıntıları, ilk Osmanlı yerleşimi `Arisvi Köyü` güzellikleriyle misafirlerini cezbeden diğer yerlerdir

D 4.Gün

Sabah kahvaltısının ardından saat 11:00 de hareket edecek olan  Midilli -Sakız  feribotu için saat 10:15’de limanda olunuz. Saat 13:45’de  Sakız Limanı’na varış.

E 4.Gün

Akşamüstü saat 18:00’de Sakız Çeşme feribotuna kadar serbest zaman saat 17:30’da limanda olunuz. Saat 18:00 feribotu ile Çeşme Limanı`na hareket, yaklaşık 45 Dakikalık yolculuk sonrasında Çeşme’ye varış.    Estamos Travel hizmetleri sonu.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Seyahat Sigortası20 €
Vize Ücreti120 €

Perşembe günü için  dilerseniz ekstra olarak aşağıdaki turumuza katılabilirsiniz.

GÜNEY ADA TURU

Rehberimizin belirlediği saatte Chios liman ofisimizin önünden otobüsle ada turu için hareket .

Gezilecek yerler :

Armolia (seramik köyü)
Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge)
Mesta (Antik Labirent Köy) – ( yemek molası )
Pirgi köyü(geometrik şekilli duvar süsleri olan köy)
Tur bitiminde limana bırakış

KİŞİ BAŞI : 20 Euro
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Sakız Adasındaki Tur Boyunca Ulasım ve Türkçe Rehberlik Hizmeti

Diğer Otel seçeneklerimizi lütfen sorunuz...

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve 
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Çeşme-Sakız-Çeşme gidiş dönüş feribot bilet
* 2 gece Midilli’de seçilen otelde konaklama
* 1 gece Sakız’da seçilen otelde konaklama
* 3 Sabah kahvaltısı
* Sakız- Midilli-Sakız gidiş dönüş ekonomi tip feribot bileti (koltuk numarasız)
* Türsab Zorunlu paket sigortası

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize
* Yurtdışı çıkış harcı 
* Öğle,akşam yemekleri
* Rehberlik
* Liman-otel-liman transferi
* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 5 Euro Sürprim

TURA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. *Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır. Kredi kartına taksit imkanı
2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.