Tur Hakkında:
216,00 €1.310,56
Başlayan Fiyatlarla

İstanbul Çıkışlı uçak ile 4 Gece- 5 Gün
Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir

Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir. En ilgi çeken turistik ziyaret yerleri arasında Knossos , Faistos ve Gortis `deki arkeolojik sitler, Resmo`daki Venedik kalesi ve Samarya, Aya İrini ve Aradena geçitlerinin doğal güzellikleri sayılabilir.
Girit Adası Turları

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

GİRİT TURU 2019

İstanbul çıkışlı uçak ile Girit Adası Turu 4 Gece- 5 Gün

A 1.Gün

İstanbul Atatürk Havalimanında gümrük, pasaport ve check in işlemlerinin ardından Olympic Havayolları ya da Aegean Airlines İstanbul-Atina uçağı ile hareket ve Atina aktarması sonrasında Girit’e varış. Havalimanında karşılama ve otelinize transfer. Geceleme Girit otelinizde.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir. En ilgi çeken turistik ziyaret yerleri arasında Knossos , Faistos ve Gortis `deki arkeolojik sitler, Resmo`daki Venedik kalesi ve Samarya, Aya İrini ve Aradena geçitlerinin doğal güzellikleri sayılabilir.

KNOSSOS SARAYI: Kent merkezine 8 km. uzaklıkta, güneydedir. Kent merkezinden her 15 dakikada bir kalkan otobüsler ile gidebilirsiniz. Knossos şehri, Tunç çağında, efsanevi Girit kralı Minos tarafından kurulmuştur. Bu nedenle kurulan uygarlığa “Minos uygarlığı” denilmektedir. Minos uygarlığı, adada, MÖ.2600-1100 yılları arasındaki dönemi kapsayan 1500 yıl süresince yaşamıştır. O dönemde, şehirde, 100 bin kişinin yaşadığı biliniyor.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Girit`in diğer bir önemli kenti de Hanya. Birbirinden güzel evlerin sıralandığı eski liman, daracık sokaklar, küçük kahveler, restoranlar ile Hanya tipik Akdenizli. Hanya sebze, baharat, taze balık satılan kapalı pazarı, hediyelik eşya satan küçük dükkânları, balık restoranları ile bildik bir Akdeniz kenti.

  1. yüzyılın edebiyat, sanat merkezi olan Rethimnon da Girit`in gözde kentlerinden biri. Osmanlı en çok bu kentte iz bırakmış. Bir Venedik kilisesinden Osmanlılarca camiye dönüştürülen Nerantzes Camii`nde şimdi müzik sesleri yükseliyor.Rethimnon, küçük limanında, iki kişinin yan yana zorlukla yürüyeceği dar sokaklarında tüm cazibesini sergiliyor. Yaz aylarının gözde mekânlarından biridir.Knossos Sarayı, El Greco Müzesi, Kazancakis`in köyü, güzel sahilleri, üzüm bağları, zeytin ormanları, dağ köyleri, lezzetli mutfağı ile Girit, uzakta olmayan ilginç bir adadır...

D 4.Gün

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Girit’te yemeklerin başına “gyros” ve “souvlaki” gelmektedir.

Gyros: bu bizlere pek yabancı değil, bizim döner. Souvlaki iseşiş kebap. Kleftaki diye bilinen bir yemekleri  kağıt kebabına benziyor. Aliminyum folyoya sarılı bir biçimde sunuyorlar.Ayrıca kabak çiçeği dolması yemeden sakın geçmeyin.Yine etli olarak da farklı usullerle pişirilen “Maghrata” yemeği (Ege bölgesinde arapsaçı olarak da bilinir) anasonlu tadıyla Girit mutfağının en meşhur lezzetlerindendir.Bunun yanında Giritliler  her çeşit otu pişirmeleriyle ön plana çıkıyorlar.

E 5.Gün

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman, uçak saatinizden 1 saat öncesinde havalimanına transfer. Aegean Air veya Olympic Havayolları ile Atina’ya hareket ve varışı takiben Atina-İstanbul direkt uçuşusonrasında  İstanbul`a varış, Estamos Travel Hizmetlerinin sonu.

Fiyatlar

3* Oteller Otel için fiyatlar

4* Oteller Otel için fiyatlar

5* Oteller Otel için fiyatlar

İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Program  fiyatları 4 gece otel konaklaması ve transferler dahil olacak şekilde hazırlanılmıştır. Girit’e ulaşım Olympic Airlines yada Agean Airlines ile Atina aktarması sonrası olabilmektedir. Size uygun olan tarih ve uçuş saatine göre uçak fiyatlandırması İLAVE yapılacaktır. Uçuş fiyatları TARİH, UÇUŞ SAATİ ve  HAVAYOLUNA GÖRE değişiklik göstermektedir.  

Size hazırlanacak özel program sırasında en uygun uçuş detayları tarafınıza bildirilecektir.

Not: Aegean Airlines tarafından ‘’Go Light’’ sınıfı uçuşlarda bagaja verilecek bavul için ekstra ücret talep edilmekte, kabine alacağınız kabin boyu bagaj için ücret alınmamaktadır.

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER
* 4 gece seçilen otelde konaklama
* 4 sabah kahvaltısı
* Havalimanı-otel-havalimanı transferleri (Taksi ile)
* Zorunlu Türsab paket sigortası

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* İstanbul - Girit/ Hanya- İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ( Olympic ya da Aegean Airlines )
* Vize ve yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Öğle ve akşam yemekleri (HB-FB-AI belirtilenler hariç)
* Rehberlik
*Seyahat sigortası ve *Seyahat İptal teminatı ve bagaj kaybını kapsayan iptal sigortası
* Aegean Airlines uçuşlarında bavul başı ödenecek bagaj ücreti (check in sırasında havalimanında ödenmektedir )

Diğer Girit Otelleri :
ACHILLION PALACE (RETHYMNO TOWN) - ADELAIS CRETEOTELS (TAVRONITIS) - ADELAIS CRETEOTELS (TAVRONITIS) ANEMOS LUXURY GRAND RESORT (KAVROS - GEORGIOUPOLI) - ANNABELLE BEACH RESORT (ANISSARAS) - ANTICA DIMORA SUITES (RETHYMNO TOWN) - ANTINOOS (HERSONISSOS) - AQUILA ATLANTIS HOTEL (HERAKLION CITY - AQUILA PORTO RETHYMNO
AVRA CITY HOTEL (CHANIA CENTER) - BELMONDO HOTEL (CHANIA CENTER) - JO-AN BEACH- PALAZZO GRECO BOUTIQUE- GALINI SEA VIEW, CHC- MINOS VILLAGE-ELOTIS SUITES- CANDIA PARK VILLAGE-SANTA MARINA, AG NIKOLAOS- EUROPA BEACH (ANALIPSI)- ALDEMAR CRETAN VILLAGE- ALDEMAR ROYAL MARE SUITES- ALDEMAR ROYAL VILLAS-AKALI- AKTI OLOUS BEACH- ARISTEA- ELOUNDA BEACH HOTEL & VILLAS- ELOUNDA ILION Hotel Bungalows- ELOUNDA MARE-GEORGIOUPOLIS RESORT & AQUA PARK- HAPPY DAYS- MYTHOS PALACE- VANTARIS BEACH- VANTARIS GARDEN & CORNER- GOUVES MARE & SEA Hotels- KALIA BEACH- ELMI SUITES- GOLDEN BEACH- HERONISSOS HOTEL- HERSONISSOS MARIS- HERSONISSOS PALACE- IRO- MEDITERRANEO-VENUS MELENA- ASTRON BOUTIQUE HOTEL- EL GRECO- CRETA PALM RESORT HOTEL – APARTMENTS- VANTARIS PALACE- THEMIS BEACH- AVRA IMPERIAL BEACH RESORT & SPA - IKAROS BEACH RESORT & SPA - KERNOS BEACH HOTEL & BUNGALOWS- MALIA MARE HOTEL- ARMONIA (MATALA)- ASTERION - LUXURIOUS BEACH HOTEL& SUITES- PORTO PLATANIAS BEACH RESORT & SPA- ACHILLION PALACE- JO-AN PALACE- KALIMERA KRITI- ARIADNE BEACH- CHRISTIANA BEACH- HORIZON BEACH HOTEL- DAIOS COVE LUXURY RESORT & VILLA

TURA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Satış günü geçerli olan Euro kuruna göre Türk Lirası fiyatları hesaplanacaktır
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişi başı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen uçak saatlerinden 2 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için havalimanında olunuz.
Paket fiyatında uçak ücreti DÂHİL EDİLMEMİŞ OLUP, talep üzerine ekstra olarak verilecektir. Uçak saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. Promosyon sınıfı biletlerin iptal hakkı yoktur.
* Ageanair ‘promo go light’ ekonomi sınıfı uçak biletleri için check in yapılan bavuldan havayolu şirketi tarafından bagaj ücreti havalimanında alınmaktadır.
Turlarımız münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.
Kredi kartına taksit imkanı .
Örnek otel paket fiyatları en düşük ücret olup, diğer oteller ile paket fiyatlarımız bu fiyatlardan başlayarak artmaktadır