Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Bodrum çıkışlı feribot ile Balayı Kos Adası Turları

En kaliteli Kos Balayı Otelleri
5 Gece - 6 Gun 

Kos adasının sahilleri uzun ve temiz kumsallarla bezelidir. Birbirinden güzel plajların bulunduğu, Kardemena, Kefalos, Tigaki, Antimachia, Mastichari, Marmari ve Pyli gibi koylar, en bilinenleridir. Turist ve kültür merkezi Kos adası, beyaz badanalı binalar ve pek çok restoran ve gece kulüplerine sahiptir.

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

KOS ADASI BALAYI TURU 2021
Bodrum çıkışlı 5 Gece – 6 Gün
Kredi kartına taksit imkânı

A 1.Gün

Sabah saat 08.00 da gümrük ve pasaport işlemleri için Bodrum limanında buluşma. İşlemlerin ardından Kos Hızlı Katamaran ile sabah 09:15’da hareket ve saat 09:35’de Kos Limanı’na varış ve otelinize transfer. Tüm gün serbest zaman.

Geceleme otelinizde.

Tarihi kalıntılar bu modern tatil merkezi ile iç içe geçmiştir. Palmiye ve çam ağaçlarıyla süslü yasemin kokulu caddelerinde kafeler ve turistlik birçok dükkânın dışında Antik Roma Agorası, antik tapınak ve bir bazilikasıyla harabeler adaya gelen turistlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır.2400 yıl önce gölgesinde Hipokrat’ın öğrencilerine ders anlattığına inanılan Hipokrat Ağacı da Kos Adasının karakteristik bir yerini teşkil eder.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Kos adasının sahilleri uzun ve temiz kumsallarla bezelidir. Birbirinden güzel plajların bulunduğu, Kardemena, Kefalos, Tigaki, Antimachia, Mastichari, Marmari ve Pyli gibi koylar, en bilinenleridir. Turist ve kültür merkezi Kos adası, beyaz badanalı binalar ve pek çok restoran ve gece kulüplerine sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında 2400 yıl önce Hipokrat’ın öğrencilerine ders verdiği söylenen Hipokrat ağacı ve 1800 yıllık leopar, aslan ve yunus gibi deniz canlılarının eşsiz motiflerinin bulunduğu Casa Romana’yı sayabiliriz. Ayrıca Kos Adası’ndaki arkeoloji müzesinde Hipokrat”ın heykeli bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Kos Adası, dükkânları ve sokakları ile oldukça hareketli, zengin ve renkli bir adadır.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Kardamena Kos şehir merkezinden yaklaşık 30 km uzaklıktadır ve adanın ‘‘  Hippocrates ’’ hava alanına da sadece 5 km uzaklıktadır. Kazılar sırasında Alasarna antik kentinin kalıntıları bulunmuştur. Apollo Tapınağı ilk Hıristiyan bazilika kiliseleri ve antik bir amfi tiyatro kalıntıları önemli bulgulardan bazılarıdır. Bunların yanında kum plajları da unutmayalım muhteşemdirler. Kardamena‘dan tam karşısında konumlanmış volkanik ada Nissyros’a günlük tekne ulaşımı mevcuttur. Yerel uzo festivali de kaçırılmaması gereken şeylerden biridir.

D 4.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Lambi: Kos şehrinin kuzey batı kıyısında konumlanmış yaklaşık 4 km uzaklıkta, modern adı ‘‘ Nea Alikarnassos ’’ olan Lambi yer alır. Birçok oteliyle gelişmiş turist bölgesi haline gelmiştir. Bu bölgenin çok düzgün olması nedeniyle, kıyı şeridi boyunca Tigaki dinlenme yerine kadar ( hatta daha ilerisi ) bisiklet ile dolaşmak için uygundur.

E 5.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Kefalos adanın batısında Kos şehir merkezinden 42 km uzaklıkta yer alır. Burada görülecek yerlerden bazıları; eski St. Steven Hıristiyan bazilikası, eski St. John, the Baptist ( Yahya Peygamber ) manastırı adanın ilk merkezi olan Astypalea ‘ın (Hipokrat’ın doğum yeri ) ören yeri ve adada ilk insan yerleşimine ait kanıtın bulunduğu White Rock mağarasıdır. Geleneksel Yunan balıkçılığı özellikle Kefalos’un her yıl yapılan balık festivali ( trata ) süresince halen yaşatılmaktadır.

F 6.Gün

Sabah kahvaltısından sonra saat 16:30’a kadar serbest zaman. Otelinizde buluşma ve limana transfer.

Kos’tan 18:00’de kalkacak  Hızlı Katamaran ile hareket ve 18:20’de Bodrum`a varış. Estamos hizmetlerinin sonu.

Fiyatlar

4* Oteller Otel için fiyatlar

5* Oteller Otel için fiyatlar

İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir.  Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve 
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

DÂHİL OLAN HİZMETLER
* Bodrum-Kos-Bodrum gidiş dönüş feribot bileti
* 5 gece seçilen otelde konaklama
* 5 sabah kahvaltısı
* Liman vergileri
* Liman-otel-liman transferi
* TURSAB zorunlu paket sigortası

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize
* Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
* Öğle,akşam yemekleri
* Rehberlik
* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 6 Euro Sürprim

TURA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.
Yukarıdaki fiyatlar belirtilen otellerde geçerli olup standart odalar içindir, müsaitlik bulunmadığı takdirde farklı tipte oda veya otel önerilir. Bu koşullarda meydana gelecek fiyat değişikliği konfirmasyondan önce bildirilecektir.
Kredi kartına taksit imkanı