Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Ayvalık çıkışlı feribot ile Balayı Midilli Adası Turları

En kaliteli Midilli Balayı Otelleri 
5 Gece - 6 Gun 

Midilli adası Ege Denizi’ nin kuzeydoğusunda bulunan, dağlık bir Yunan adası. Yunanistan`ın ana karasından çok Türkiye`nin Ayvalık ilçesine yakın olan ada, Girit ve Eğriboz`dan sonra Yunanistan`ın en büyük üçüncü adasıdır. Başkenti Mytilene`dir. Ünlü Yunan şairleri Alcaeus ve Sappho`nun memleketidir.

 

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

MİDİLLİ ADASI BALAYI TURU 2020

5 GECE – 6 GÜN

Kredi kartına taksit imkânı

A 1.Gün

Sabah saat Ayvalık Limanında buluşma, bilet ve pasaport işlemleri sonrasında saat 09:00 da Ayvalık’tan Midilli’ye hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrasında Midilli’ye varış. Otelinize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Midilli.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Midilli adası Ege Denizi’ nin kuzeydoğusunda bulunan, dağlık bir Yunan adası. Yunanistan`ın ana karasından çok Türkiye`nin Ayvalık ilçesine yakın olan ada, Girit ve Eğriboz`dan sonra Yunanistan`ın en büyük üçüncü adasıdır. Başkenti Mytilene`dir. Ünlü Yunan şairleri Alcaeus ve Sappho`nun memleketidir.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Ada, 2 büyük körfez; Yera (Geras) ve Kalonya (Kallonis) körfezleri ile çok sayıda koylara ve burunlara sahiptir. Adanın en önemli ovaları Kalonya (Kalloni), Ippion, Perama ve Herse (Eressos) ovalarıdır. En yüksek dağlar ise Olymbos, Lepetimnos ve Psilokoudouno dağlarıdır.

D 4.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Midilli Adası oldukça renklidir. Ziyaretçiye her tip eğlence şeklini sunmaktadır. Ayrıca özgün balıkçı limanlarında aromalı yerli zeytinyağı ve dünyaca ünlü Midilli Uzosu eşliğinde mükemmel ada mezelerini keşfetme imkânınızda olacaktır. Ada mutfağının en önemli malzemesi hafif kokulu zeytinyağı, taze balık, ıstakoz, ahtapot, tuzlama sardalya balığı, otlaktan beslenen hayvanların sütünden yapılan yoğurt, yağ ve lor peyniri, badem ezmesi, helva, uzo ve zengin mezeler. Doğal malzeme ile yapılmış ev yemeklerini adanın her yerinde bulabilirsiniz. İçi doldurulmuş kuzu fırın, mevsiminde kerevizli ayvalı dana eti, sarımsaklı domatesli kefal pilakisi Midilli’nin geleneksel yemeklerindendir.

E 5.Gün

Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Kuzeye doğru çıkarken karşınıza ilk önce dev bir kaya ve zirvesine yerleşmiş, 114 basamaklı Panaya Glikofilusa kilisesi çıkacaktır. Hem Petra hem Anakso sahilleri uzun kumsalları ile adanın en çok turist çeken bölgelerinden biridir. Petra sahillerini geride bırakarak ilerlerken ortaçağdan kalma özgün mimarisi ile adanın sembolü haline gelen turistik safiye beldesi Molivos, antik Mithimna ‘yı günümüze kadar gururla taşıyan mağrur kalesi ile sizleri selamlar. Molivos sahilinde eskinin zeytinyağı fabrikası günümüzün restore edilmiş butik oteli, köy merkezinde yazar Argiris Eftaliotis’in evi ve modern konferans salonu ziyaret edilebilir.3 km ilerde şifalı su kaynakları ve cazip sahili ile Eftalu sizi beklemektedir. Aynı güzergâhta Lepetemnos tepesine oyulmuş muhteşem manzaralı Vafios köyü de açık denizi seyreyler. Biraz daha ilerde ünlü yazar Stratis Mirivilis ‘in evinin de bulunduğu Skamnia köyü ve 3 km. aşağısında Skala Skamnia sahili, Panaya Gorgona kilisesi ve muhteşem günbatımı ile karakteristik bir balıkçı köyüdür. Kuzeyde Lafiona, Skoutaro ‘da şirin köy Stipsi ve güzel Çonya ( Tsonia ) limanı ile kapı köyleri de görülmeye değer.

F 6.Gün

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası serbest zaman. Akşamüstü saat 18:30 da limanda olunuz. Saat 19:00 feribotu ile Ayvalık’a hareket ve saat 20:30’da varış. Estamos Travel hizmetleri sonu.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dâhil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

DÂHİL OLAN HİZMETLER
* Ayvalık-Midilli-Ayvalık feribot bilet
* 5 gece seçilen otelde konaklama
* 5 sabah kahvaltısı
* Liman vergileri
* Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize ve Yurtdışı çıkış harcı
* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 7 Euro Sürprim
* Öğle ve akşam yemekleri
* Rehberlik
* Liman-otel-liman transferi

TURA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.
*Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır. Kredi kartına taksit imkânı