Tur Hakkında:
Başlayan Fiyatlarla

Çaşme çıkışlı feribot ile Balayı Sakız Adası Turları

En kaliteli Sakız Balayı Otelleri 
5 Gece - 6 Gun 

Sakız Adası güzel plajlarla doludur ve görülmeye değer birçok yere sahiptir, köyler, manastırlar vb. Müzeleri ve Koraes Kütüphanesini ziyaret etmek bölgenin kültürünü ve tarihini keşfetmenin en mükemmel yoludur. Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balıklarını tadmanızı öneriyoruz.

 

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

SAKIZ ADASI BALAYI TURU 2020
5 GECE - 6 GÜN

Kredi kartına  taksit imkânı

A 1.Gün

Sabah ya da akşamüstü feribot tercihinize göre Çeşme Limanı’nda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Sakız Adası`na hareket. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğundan sonra Sakız Limanı’na varış ve otelinize transfer Tüm gün serbest zaman. Geceleme Sakız`da.

Sakız Adası güzel plajlarla doludur ve görülmeye değer birçok yere sahiptir, köyler, manastırlar vb. Müzeleri ve Koraes Kütüphanesini ziyaret etmek bölgenin kültürünü ve tarihini keşfetmenin en mükemmel yoludur. Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balıklarını tadmanızı öneriyoruz.

B 2.Gün

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız`da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Bazı plajlar Sakız Adası şehrine yakın konumlanmıştır: Karfas, Mega Limnionas, Aghia Fotia, Afanis Beach, Lo Beach ve Daskalopetra. Adanın Batı yakasında yer alan plajlar, Elinta, Tigani, Metoxi, Managros, Limnos ve Agia Markeladır. Diğer plajlar Adanın güney tarafında konumlanmıştır. Bunların en ünlüleri Komi, Mavra Volia, Vroulidia, Karida ve Kato Phana’dır. Ayrıca, Nagos’un ve Sakız Adasının kuzey-doğu tarafının kristal sularında yüzmek için ziyarete değerdir.

C 3.Gün

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız`da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Sakız Adasının merkezinde bulunan granit bir kayanın üstüne inşa edilmiş Anavatos köyün ün güzelliğini keşfedmeye değerdir.. Güneyde ünlü Ortaçağ köyleri olan Pirgi, Mesta ve Olympi konumlanmıştır. Bu köyler korsanların korkusu sebebi ile kale gibi insa edilmiş olup Ortaçağ mimarisini çağlar boyunca taşımışlardır ve ziyaretçiler kendilerini o çağlarda hissetmektedirler. Pyrgi ayrıca evlerinin dış duvarlarında bulunan siyah-beyaz geometrik desenlerle meşhurdur. "xysta" (evleri boyama tarzlarına verlen isim) ziyaretçileri büyülemektedir.

D 4.Gün

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız`da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Sakız Adasının 16 km kuzeybatısında ziyaretçiler resmedilmeye değer Lagada köyünü bulacaklardır. Lagada, antik Koila ve Kidianda yerleşkelerinden gelmekte olan bir köydür.Bölgeye yapılan sürekli saldırılardan dolayı buranın sakinleri genel olarak deniz tüccarı ve balıkçıdır.Bugünün Lagada`sında ziyaretçiler denize nazır restoran ve tavernalarda geleneksel deniz ürünlerinin ve mezelerin tadını çıkarabilir.

E 5.Gün

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Sakız`da serbest zaman. Geceleme; Sakız’da.

Mesta,Bizans Döneminden kalma mükemmel bir şekilde okrunmuş bir köy-kaledir. Merkezin 35 Km güneyinde bulunmuştur. Kale-köy, sizleri çok az değişmişliği ile yüzyıllar öncesine götürmektedir. Evler birbirine çok sıkı dizilmiş böylece yakın ve sıkı bir form gibi görünmektedirler. Sokaklar kaldırım taşlı ve dardır. Bu tip hisarlar, dört köşeli yapı, korsanların ve Türklerin olası saldırılarından korunmak için ve elbette sakız çalılarının daha iyi ekimi içindi. Küçük, ağaçsız ve denizden uzakta bir vadide uzanmaktadır. Gri evler köyün içinde sadece iç duvalara bakan kapı ve pencerelere sahiptir. Dış duvarlar köşelerinde, iki üç noktada, küçük kuleler bulunan bitişik siperler içermektedir. Her ortaçağ köyünün ortasında sakinlerin herhangi bir saldırı sırasında hareket edebilir bir köprü ile sığındığı koruma kulesi yükselmektedir.

F 6.Gün

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Saat 16:30’da otelinizde buluşma ve limana transfer.  Gerekli işlemlerin ardından Çeşme Limanı`na hareket. yarım saatlik yolculuk sonrasında Çeşme’ye varış.  

Fiyatlar
İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dâhil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

DÂHİL OLAN HİZMETLER
* Çeşme-Sakız-Çeşme feribot bilet  ( hızlı kamaran farkı +5€ /tek yön )
* 5 gece seçilen otelde (oda + kahvaltı )konaklama
* Liman-otel-liman transferi
* Liman vergileri
* TURSAB Zorunlu Paket sigortası

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize
* Rehberlik (ada turunda rehberlik hizmetimiz vardır )
* Öğle ve akşam yemekleri
* Yurtdışı çıkış harcı 
* 65 yaş üstü yolcular için ilave edilecek olan 6 Euro Sürprim

TURA AİT BİLGİLER
Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir. *Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dâhil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.
Kredi kartına taksit imkânı – sorunuz.